Новини

21.02.2019

Практична діяльність заснована на доказах

Що таке практична діяльність заснована на доказах? Класичне визначення практичної діяльності заснованої на доказах сформулював Девід Саккетт (David Lawrence Sackett) ще у 1996 році...

12.02.2019

Оновлення опису фізичної терапії

Світова Конфедерація Фізичної Терапії (СКФТ) відстоює те, щоб професія фізична терапія несла відповідальність за формулювання сфери практичної діяльності професії та визначення ролі фізичних терапевтів.

Детальніше »

09.11.2018

Конференція по фізичній терапії та ерготерапії

Конференція по фізичній терапії та ерготерапії рамках міжнародної конференції «Актуальні проблеми спортивної медицини» 29 листопада 2018 року

Детальніше »

08.09.2018

Всесвітній День Фізичної Терапії

Фізична активність є корисною для вашого тіла

Детальніше »

20.04.2018

Роз'яснення та офіційна позиція УАФТ

Роз’яснення та офіційна позиція УАФТ щодо доказовості у фізичний терапії та використання у нейрореабілітації таких авторських методик як нейророзвиваюча терапія Бобат (NDT/Bobath) та пропріорецептивна нейром’язова фасилітація (PNF)

Детальніше »

Проект MATRA "Покращення якості життя та стандартів послуг для неповносправних дітей шляхом розвитку та розбудови громадянського суспільства в Україні"

Проект MATRA, підтриманий урядом Нідерландів, розпочав свою діяльність 1 жовтня 2008 року і тривав 3 роки.

Учасниками проекту були такі українські організації:
 • Національна Асамблея інвалідів України;
 • Львівський дитячий навчально-реабілітаційний “Джерело”;
 • Львівська обласна Асоціація фахівців фізичної реабілітації.
Партнерами з Нідерландів виступають:
 • фундація SOFT Tulip;
 • фонд Socires;
 • Голландська Королівська Асоціація фізичної терапії.
Мета проекту: надавати адекватні послуги і стимулювати інтеграцію у суспільство дітей з неповносправністю шляхом формування спроможностей надавачів послуг, зміцнення громадянського суспільства і зміни політики.

У рамках цього проекту було заплановано:
 • аналіз загальнонаціональних законодавчих і нормативних документів, які стосуються питань дитинства, соціального захисту дітей із неповносправністю та їхніх сімей;
 • оцінка декларованих прав неповносправних дітей та їхніх родин і шляхів реалізації цих прав;
 • порівняння загальнонаціональних стандартів, стандартів ЄС та ООН щодо захисту дітей із неповносправністю;
 • підготовка проектних пропозицій стосовно розробки необхідного відповідного законодавства і нормативної бази.
Одним із практичних результатів проекту була розробка та проведення фахівцями Навчально-реабілітаційного центру “Джерело” спільно з нідерландськими фахівцями чотириденного навчального-методичного курсу “Базовий догляд неповносправних дітей” для працівників трьох дитячих будинків-інтернатів 3-4 профілю, підпорядкованих Міністерству праці та соціальної політики України.

Цей курс ґрунтувався на сучасних, науково доказових та практично апробованих у європейських країнах методах комплексної реабілітації неповносправних дітей. Персонал закладів отримав відповідні знання та вміння у догляді та реабілітації дітей.

Також проведено навчальні курси на базі НРЦ “Джерело” для працівників програм “Раннього втручання” із різних регіонів України, які зможуть надавати більш якісні послуги сім’ям, у яких народжуються неповносправні діти. Діяльність проекту таким чином була спрямована на розвиток адекватних послуг за місцем проживання як гідну альтернативу інтернатним закладам для неповносправних дітей.

Вищезгаданий Проект передбачав також становлення і розвиток Української Асоціації фізичної терапії, що сприятиме визнанню статусу, модернізації і стандартизації професії.

У рамках проекту було реалізовано:
 • загальні збори Української Асоціації фізичної терапії за участю Бренди Меєрс, Генерального секретаря Світової Конфедерації Фізіотерапії та Філіпа ван дер Віза, представника Голландської Королівської Асоціації фізичної терапії. Загальні збори відбулися 28 травня 2009 року у м.Львові;
 • видано періодичний інформаційний бюлетень (частотність - щопівроку), і створенний веб-сайт Української Асоціації фізичної терапії;
 • робочі візити в Україну членів Королівської Голландської асоціації фізичної терапії з метою обміну досвідом;
 • участь представників Української Асоціації фізичної терапії у загальних зборах Світової Конфедерації Фізичної Терапії у 2011 р. в Амстердамі, Нідерланди з метою отримання членства;
 • круглий стіл у Києві на тему стандартизації, законодавчої бази і перспектив реабілітації в Україні.
Проект надав можливість розвивати демократичні принципи, що є характерною особливістю громадянського суспільства, співпрацювати над реалізацією спільної мети, захищати інтереси соціально незахищених груп населення.